REKLAMACE A VRÁCENÍ ZBOŽÍ

REKLAMACE ZBOŽÍ

Zákonná záruční doba šperků  je stanovena na 2 roky. Během této doby Vám mohu zaručit, že Váš květinový šperk opravím, či vyměním za jiný v případě menších či větších nedostatků. To se netýká špatného a hrubého zacházení, značného povrchového, chemického i mechanického opotřebení v jejichž důsledku došlo k nenávratnému zničení šperku od samotného kupujícího - viz níže CO SE ŠPERKY ROZHODNĚ NEDĚLAT.

 

Tím se rozumí:

1. Koupili jste si květinový šperk POSTŘÍBŘENÝ, POZLACENÝ a jiný bižuterní kov, který dříve či později ztratil svou krásu a vypadá nehezky. Zde je možnost bižuterní kov vyměnit za kov jiný a to dle přání kupujícího (znovu bižuterní kov, chirurgická ocel 316L, nerezová ocel 304, stříbro Ag925, rhodiované stříbro...)
2. Může se stát, že Vám vypadne křišťál Swarovski, ať už to může být vinou samotné neopatrné přepravy nebo i špatným nošením šperku (koupání ve vodě, hrubé zacházení...)  - křišťál Swarovski je možné znovu na květinový šperk dodat
3. Ztratili jste jeden pár náušnice? Zde bude potřeba buďto kvalitní fotografie anebo zaslání jednoho kusu náušnice na mojí adresu. Zde Vám druhý kus do páru znovu vyrobím a zašlu zpět, obvykle to trvá 3 až 5 pracovních dní.

4. Pokud se Vám poničí zapínání, např. puzetové zapínání, visací, zapínání na patent, brožový můstek, přívěšky, řetízky, náramky aj., je opět možné takovéto zapínání vyměnit za jiné, pokud to bude možné. 
5. Pravděpodobné je i to, že jakýkoli kousek komponentu může být vadný. Dávám si na to velký pozor, ale přesto se vada nemusí projevit okamžitě při výrobě, ale objeví se až s prvním nošením šperku. I když mám ověřené dodavatele, je možné, že nějaký špatný kousek se dostane až ke mě a tím pádem i k Vám. Dodavatelé prodávají zboží jak maloobchodům tak i velkoobchodům v malém i velkém množství a mezi tisícovkou produktů se může objevit nepatrné procento špatné výroby, kterého si nemusí všimnout ani oni a ani já. V tomto případě mě okamžitě kontaktujte, aby byl problém co nejdříve vyřešen.
6. Jakýkoli další problém je nutné řešit buď telefonicky anebo e-mailem, případně zprávou na sociálních sítích (Facebook Messenger, Instagram)

VRÁCENÍ ZBOŽÍ

Do 14 dní od převzetí zboží můžete své zboží vrátit bez udání důvodu. Po převzetí zboží Vám budou vráceny peníze. Neschválení odstoupení od smlouvy může být použito v případě, že šperk jeví známky viditelného nošení, značného povrchového opotřebení, chemického nebo mechanického poškození.

CO SE ŠPERKY ROZHODNĚ NEDĚLAT

1. Špatné a hrubé zacházení - vrtání, bouchání do šperku kladivem, rýpaní ostrým předmětem, polití kyselinou, pokus dát šperk do mikrovlnné trouby či plynové nebo horkovzdušné trouby a tím dojde k deformaci a jiné.

2. Značné povrchové, chemické a mechanické opotřebení - snaha šperk po domácku vyčistit, kdy dojde ke korozi šperku, namáčení šperku a kovových částí v desinfekci (Savo, Sanytol a jiné), použití písku na nádobí, nošení šperku při koupání (v chlorovaném bazénu, moři, oceánu a jiné), nošení šperku při úklidu, kde se často namáčejí ruce ve vodě s úklidovými přípravky či jejich nošení ve velmi prašném prostředí, snaha si šperk nějakým způsobem "vylepšit" - např. nový druh křišťálu který bude špatně nalepen a tím dojde k poškození nebo snaha vyvrtat si další dírku pro zavěšení třeba korálku (může dojít k rozlomení květinového šperku nebo jeho poškrábání v důsledku neodbornosti), nošení šperku při sportu, zahradničení a jiné.

 

A jiné zde nevypsané špatné a hrubé zacházení, značné povrchové, chemické i mechanické opotřebení v jejichž důsledku došlo k nenávratnému zničení šperku od samotného kupujícího, nemůže být považováno za důvod k reklamaci či vrácení celé peněžní částky.

 

Samozřejmě se vždy budu snažit Vám všem vyjít vstříc a každou opravu, výměnu či vrácení peněz budu posuzovat individuálně. Vždy mi v tomto případě napište e-mail - co jste si koupili, co se pokazilo, jak to byste to chtěli opravit atd.


Poté Vám navrhnu řešení celého problému a pokud se pro některou variantu rozhodnete, produkt mi buď vyfotíte (abych mohla vyrobit celý nový a podobný originálu) anebo mi ho zašlete na mojí adresu. Nejlepší volbou je Zásilkovna - na e-mail by Vám dorazil "Reklamační asistent", který stačí vytisknout a nalepit na balíček a odevzdat na jakémkoli podacím místě Zásilkovny, nic neplatíte.

Druhou možností je odeslat zboží přes Českou poštu, a to jako obyčejný (nebo cenný) dopis - cena je 65 Kč. Vždy produkty pečlivě zabalte (např. do novin, kapesníků, bublinkové folie atd.) aby nedošlo k jejich poškození během přepravy!

 


Adresa pro odeslání zboží poštou:
Eva Čermáková

Holešická 4738

Chomutov 43004

 

 

E-mail: dami-bijou@seznam.cz